Çerekfinalja e Champions League te femrat: Mitrovica pëson 0-10 nga Wolfsburgu

Periskopi.com Sporti

Ekipi kosovar Mitrovica në futboll në kategorinë e femrave ka humbur me rezultat të thellë prej 10-0.

Mitrovicaset nuk ishin të fuqishme për t’i bërë ballë njërit prej ekipeve më të forta në Evropë.

Para disa javësh, ky ekip na bëri krenarë duke arritur fazën e çerekfinales së kompeticionit më të rëndësishëm në Evropë.

Sidoqoftë, futbolli kosovar në kategorinë e femrave është ende në hapat fillestarë dhe duhet përshëndetur arritjen e këtij viti. /Periskopi

Shpërndaje në: