Çfarë ndodhi me të? Menjëherë pas meçit, boksierja meksikane i nënshtrohet një operacioni

Periskopi.com Sporti

Boksierja meksikane Alejandra Ayala iu nënshtrua një operacioni urgjent në Glasgow të Skocisë, për shkak të lëndimeve që pësoi gjatë luftës kundër Hanna Rankin më 13 maj.

Lufta u ndërpre në raundin e 10’të, Ayala tashmë po merrte shumë goditje, boksierja u ndje menjëherë keq, mjekët e ringut i dhanë ndihmën e parë por kur panë që luftëtarja nuk reagoi vendosën ta çojnë në spital, përcjellë Periskopi.

Promotorja Fightzone lëshoi ​​një deklaratë për shtyp ku thuhej se Ayala iu nënshtrua një operacioni dhe se po shërohej pa probleme, ata informuan se gjendja e saj ishte stabile dhe prisnin që gjendja e saj të jetë mirë.