Çfarë pinte nga shishja e bardhë Gjokoviqi që kaloi në gjysmëfinale?

Periskopi.com Sporti

Novak Gjokovic kaloi në një tjetër gjysmëfinale të Wimbledon.

Serbi arriti të fitonte ndeshjen e djeshme (5 korrik) kundër Jannik Sinner, duke fituar në pesë sete, transmeton Klankosova.tv.

Por kjo nuk ishte performanca e shkëlqyer që shumë kanë pritur nga numri tre i botës, me italianin që u lehtësua në dy setet e para.

Sidoqoftë, pas një pushimi dhe një bisede të fortë, Novak u kthye për të fituar tre setet e fundit, me njëfarë lehtësie, duhet thënë.

Rikthimi i tij bëri që shumë shikues të habiten, për një pije, për të cilën disa pretenduan se nxiti rikthimin e tij në formë.

Tifozët me sy shqiponjë panë 35-vjeçarin duke i dorëzuar një shishe të bardhë, përpara se t’i bënte gjeste disa herë ekipit të tij.

Duke shkruar në Twitter, një shikues tha: “Çfarë ka në shishen e bardhë? Nuk dukej si pije”.

Një tjetër tha: “Çfarë ka në shishe?”.

“Çfarë ka në shishen e bardhë plastike të Gjokoviçit? Nuk dukej sikur po pinte prej saj”, pyeti një i tretë.

Epo, adhuruesit e vërtetë të tenisit mes jush do ta dinë se kjo nuk është hera e parë që Novak shihet duke marrë një gllënjkë nga shishja e tij e bardhë.

VIDEO