Çfarë po kërkon vetura e Qeverisë Kurti në Prekaz?

Periskopi.com Lajme

Persona të panjohur nga Qeveria e Kosovës, me veturë zyrtare kanë zbarkuar në Prekaz dhe bashkë me vëllaun e Nuredin Lushtakut po qëndrojnë në oborr të shkollës në Prekaz të Epërm në Skenderaj.

Ata po i ndalojnë qytetarët para se të hynë në vendvotim.

Ende nuk dihet se kjo veturë zyrtare e cilës prej ministrive të Qeverisë Kurti është.