Çfarë po ndodh – Bayerni ia ‘mbyll derën’ Lewandowskit, nuk e lë të largohet

Periskopi.com Sporti

Robert Lewandowski do të vazhdojë të jetë pjesë e Bayernit, sipas drejtorit sportive bavarez, Hasan Salihamidzic.

Numri 9 i Bayerni ishte emir më i lakuar në javët e fundit për një transferim të mundshme tek Barcelona, por si duket kjo nuk do të ndodh, shkruan Periskopi.

Televizioni spanjoll ‘El Chiringuito’ ka publikuar një deklaratë të drejtorit sportive të Bayernit i cili thotë se Lewandowski do të jetë me ta.

“Kam folur me të dhe kam shpjeguar QARTASI POZICIONIN tonë për situatën”, tha ai.