Çfarë superlojtari është Armando Broja: Goli që sapo ka shënuar kundër Brightonit është tjetër nivel

Periskopi.com Sporti

Southamptoni është duke avancuar kundër Brightonit 1-0, falë golit nga Armando Broja.

Sulmuesi shqiptar realizoi në minutën e 13 një gol brilant, shkruan Periskopi.

Pasi u shërbye me një top në zonë, Broja ishte nën presionin e një mbrojtësi kundërshtar por, me një lëvizje gjuajtje-fallco, evitoi rivalin dhe u kthye në pozitën e këmbës tjetër, por prapë qëlloi me të djathtën e jashtme.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/