Chelsea dhe Tottenhami vazhdojnë tutje në EFL Cup

Periskopi.com Sporti

Janë zhvilluar sonte ndeshjet e radhës në Kupën Carabao.

Chelsea ka arritur të mposht Aston Villën pas penalltive.

Koha e rregullte e ndeshjes u mbyll 1-1, ndërsa në penallti “The Blues” u treguan më të saktë dhe fituan 4-3.

Në anën tjetër edhe Tottehami ka triumfuar ndaj Wolverhamptonit pas penalltive, pasi pjesa e parë u mbyll 2-2.

Pas ekzekutimit të 11-metërshave Spurs arritën të fitojë 3-2.

Këto janë rezultatet e të gjitha ndeshjeve të zhvilluara sonte në Kupën Carabao.

Shpërndaje në: