Chelsea është mbreti i vërtetë i Londrës, pyetni Tottenhamin u tregon

Periskopi.com Sporti

Chelsea ka siguruar finalen e “EFL Cup” pasi triumfoi në dy takime ndaj Tottenhamit.

“Blutë” e Londrës që fituan ndeshjen e parë me rezultat 2 – 0, triumfuan në udhëtim me rezultat 0 – 1.

Ishte qendërmbrojtësi Antonio Rudiger që realizoi një eurogol pas një asistimi të Mount, që doli vendimtar në këtë gol (18′).

Kjo ndeshje ishte e pafat për vendasit, që iu anuluan dy penallti nga VAR-i, derisa u anulua edhe goli i Harry Kane.

Në rast që do pranoheshin këto penallti dhe goli, atëherë ndeshja me shumë gjasa do ishte në vazhdime/

Sidoqoftë, Chelsea tani në finale do e mirëpres fituesin e përballjes Liverpool – Arsenal.