Chelsea i pandalshëm, fiton për ta siguruar kualifikimin (VIDEO)

Periskopi.com Sporti

Chelsea e ka arritur një fitore tjetër të rëndësishme ndaj Bate Borisov, me rezultat minimal.

Blutë janë ekipi i vetëm që nuk njohin humbje këtë sezon në Europë, e që duket trajneri Sarri e ka rilindur klubin.

Goli i Olivier Giroud i shënuar me kokë vendosi fatin e ndeshjes, njëkohësisht ishte goli i parë i francezit me fanelen e Chelseat këtë sezon.

Chelsea ka pikë të plota pas katër ndeshje dhe ka siguruar plasmanin për në fazën tjetër, teksa Bate renditet e fundit me katër pikë.

Ndeshja e rradhës për ekipin e Sarrit është në Stamford Bridge përballë PAOK, teksa Bate pret Mol Vidin./Periskopi/

Shpërndaje në: