Chelsea nis ofertën e re për Sterling – Tuchel e do atë

Periskopi.com Sporti

Rrahim Sterling si duket nuk e ka vendin e titullarit te skuadra e Man city për sezonin e ri.

Sulmuesi anglez nuk është në planet e Guardiolës dhe ai mund të largohet në afatin kalimtar të verës, shkruan Periskopi.

Sipas Fabrizio Romanos, skuadra e Chelseas ka nisur ofertën për sulmuesin këmbëshpejtë.

Si duket kushtet personale janë diskutuar dhe ky transferim do të ndodh së shpejti.