Chelsea planifikon transferimin edhe të dy lojtarëve tjerë të Interit, me urdhërin e Lukakut

Periskopi.com Sporti

Kërkimi i Chelseat për përforcime defanzive mund ta detyrojë atë të peshkojë sërish tek Interi, sipas raporteve.

Fituesi i Champions Leagues transferoi top sulmuesin, Romelu Lukaku nga Interi këtë verë për 100 milionë euro, transmeton Periskopi.

Dhe tash, ‘SportMediaSet’ potencon se belgu u ka thënë ‘Të Kaltërve’ të shikojnë me vëmendje Milan Skriniarin dhe Alessandro Bastonin.

Dyshja defanzive është kyçe tek Interi dhe kampioni italian thuhet se nuk është i gatshëm t’i shesë.

Por me kalimin e Kurt Zoumas te West Hami dhe 36-vjeçarin Thiago Silvan që nuk do të shkojë duke u bërë më i ri, Chelsea do të mundohet të përforcojë mbrojtjen në janar.

Klubi londinez nuk ka shumë opsione aktualisht në qendër të mbrojtjes, pasi lejoi kalimin e Zoumas te rivali lokal për rreth 31 milionë euro. /Periskopi.com/

 

Shpërndaje në: