Chelsea sigurt drejt titullit, fitojnë edhe United e Arsenal

Chelsea sigurt drejt titullit, fitojnë edhe United e Arsenal

Lideri i Premier Ligës mposhti Bournemouthin me rezultat të pastër 3:0.

Në ndeshjen tjetër, gjigandi nga Old Trafford regjistroi fitoren e radhës ndaj Sunderlandit, ndeshje kjo e cila përfundoi me rezultat 3:1.

Dhe skuadra më me fat ishte Arsenali, të cilët triumfuan në fund të ndeshjes me golin e sulmuesit Olivier Giroud, i cili realizoi në minutën e 87-të, për t’i dhënë skuadrës së tij tre pikë tejet të vlefshme.

Pas kësaj xhiroje, Chelsea mbetet lider me 46 pikë, nëntë më shumë sesa Liverpool që ka një ndeshje më pak të zhvilluar. /Periskopi.com

Shpërndaje në: