Çitaku: Më së shumti e kam mbështetur Thaçin dhe luftëtarët e UÇK’së, vjen koha dalin faktet

Çitaku: Më së shumti e kam mbështetur Thaçin dhe luftëtarët e UÇK’së, vjen koha dalin faktet

Nënkryetarja e PDK’së, Vlora Çitaku ka thënë se kur vjen puna te mbështetja e Hashim Thaçit dhe luftëtarëve të UÇK’së, nuk ia zgjat dorën askujt.

Përmes një shkrimi në Facebook, Çitaku tha se kur të vijë koha, do të flasin faktet.

“Po ato janë procese të ndara nga beteja politike që e kemi në Kosovë. UÇK nuk është vetëm e PDK- së. UÇK është e Kosovës, ndonse disa të mjerë refuzojnë ta shohin si të tillë. T’i ndajmë gjërat. Betejën e kemi me Albin Kurtin. Betejnën e kemi për të ardhmen. Bashkë”, shkroi ajo.

Kujtojmë se gjatë ditës së shtunë, kur u mbajt Konventa Programore e PDK’së, deputetja e kësaj partie, Ganimete Musliu shprehi paknaqësitë e saj lidhur me këtë Konventë.

Musliu ka thënë se ‘nuk dëshiron që të marrë pjesë në një Konventë e cila nuk e thotë as edhe një fjalë të vetme kundër padrejtësive që po u bëhen ish-liderëve dhe ish-themeluesve, krenarisë së PDK-së dhe të Kosovës Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit’.

 

Shpërndaje në: