Çka nëse Albin Kurti s’do jetë kryeministër? Xhevahire Izmaku shpjegon mënyrën se si do rikthehen partitë opozitare dhe NISMA në pushtet

Çka nëse Albin Kurti s’do jetë kryeministër? Xhevahire Izmaku shpjegon mënyrën se si do rikthehen partitë opozitare dhe NISMA në pushtet

Anëtarja e NISMA-s, Xhevahire Izamaku ka qenë e ftuara e radhës në Periskopi video-podcast, ku gjatë intervistës ka komentuar zhvllimet aktuale në vend dhe për rikthimin e NISMA-s, shkruan Periskopi.

E pyetur se çfarë do të bënte partia e Fatmir Limajt po të vinte në pushtet, Izmaku është shprehur optimiste për një “riparim” të situatës në Kosovë.

“Ka mundësi me u riparu. Me ardhjen në pushtet të spektrit opozitar përfshirë neve si front kombëtar, Aleancë, NISMA, forumi intelektual, sepse e kanë tregu ndër vite se dijnë me komuniku me aleatët tanë. Ata e kanë një dëshmi që e besojnë. Për me ardhë deri të një marrëveshje duhet me pasë figura përpara që e kanë dëshmu më herët që ata qëndrojnë në fjalën e dhënë”, ka thënë Izmaku ndër të tjera.

Intervisten e gjeni më poshtë:

Shpërndaje në: