Çka po ndodh? Eman Rrahmani e Gramos Agusholli ulen kah opozita

Çka po ndodh? Eman Rrahmani e Gramos Agusholli ulen kah opozita

Dy deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje të cilët publikisht kanë shprehur pakënaqësi me zhvillimet në parti në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës nuk janë ulur bashkë me kolegët e tyre.

Eman Rrahmani dhe Gramos Agusholli në seancën e sotme janë ulur pas Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Deputeti Eman Rrahmani ditë më parë ka hedhur kritika ndaj zgjedhjeve të brendshme të VV-së dhe për dallim nga partia ai I ka përkrahur edhe kërkesat e mësimdhënësve të cilët janë në grevë.

Ai tha se këto zgjedhje do duhej të organizoheshin më mirë.

Shpërndaje në: