Çka po ndodhë me futbollin uruguaian? Brenda pak ditësh tri vetëvrasje, vetëvritet ish-mesfushori i njohur

Periskopi.com Sporti

Futbolli uruguaian është përsëri në zi dhe tani po mendohet se çfarë masash të marrë për të ndalur dallgën e vetëvrasjeve të futbollistëve (dhe ish-futbollistëve) që po trondit vendin.

Në orët e fundit është ljamëruar vdekja e ish-mesfushorit Maxi Castro, 46 vjeç.

Është i treti që i heq jetën vetes në pak ditë, pas 38-vjeçarit Williams Martinez, mbrojtësi i Villa Teresa, dhe mbrojtësi i krahut 27-vjeçar Emiliano Cabrera.

Pak muaj më parë, të njëjtin fat tragjik ka patur ish-sulmuesi Santiago Garcia.

Shpërndaje në: