Çmenduria ndodh në futboll: Detajet e reja të kontratës së re të Mbappes me PSG-n

Periskopi.com Sporti

Kylian Mbappe ka vendosur të nënshkruaj kontratë të re me Paris Saint-Germain, duke refuzuar kështu skuadrën e Real Madridit.

Mediat e huaja e zbulojnë marrëveshjen e re të sulmuesit francez me gjigantët parisien. Ai do të firmos kontratë tre-vjeçare deri në 100 milionë euro pagë vjetore.

Po ashtu Mbappe mund të vendos për trajnerin e ri dhe për largimet apo blerjet që duhet t’i bëjë skuadra.

Mbappe përveç rolit të futbollistit, do ta ketë edhe punën si drejtor sportiv.