Çmimi për ‘idiotët’ e ditës shkon për gratë e klubit të futsallit: Ky veprim i tyre gjatë ndeshjes është thjesht neveritës

Periskopi.com Sporti

Ajo që bëri kjo skuadër e futsallit të grave gjatë ndeshjes është aq jo sportive, saqë trajneri dhe stafi menjëherë u shkarkuan

Diçka tejet e pazakontë, jo sportive dhe mungesë e respektit në një nivel tjetër, ka ndodhur në një përballje futsalli në kategorinë e grave në futsall në Argjentinë, shkruan Periskopi.

Gjatë përballjes mes dy skuadrave, Banfield po udhëhiqte 2-0, por në fund vendosi ta lëshonte lojën dhe të humbte 4-2.

Në fakt, të gjitha golat ishin autogola dhe arsyja pse ndodhi kjo është qartazi gjëja më idioteske që kemi dëgjuar kohëve të fundit.

Ato lëshuan lojën pasi, në rast humbjeje, do të kishin një kundërshtar më të lehtë në fazën tjetër të kompeticionit.

Trjaneri dhe asistentët e tij menjëherë u shkarkuan pas kësaj ngjarje. /Periskopi.com/

 

B