Çobani pedofil tentoi ta dhunojë një të mitur në Istog, arrestohet menjëherë, policia jep detaje

Çobani pedofil tentoi ta dhunojë një të mitur në Istog, arrestohet menjëherë, policia jep detaje

Një djalë i mitur dyshohet se është rrahur nga një i rritur në komunën e Istogut, më pas i dyshuari ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale me të. Rasti ka mbetur “dhunim në tentativë”. Policia e ka arrestuar të dyshuarin i cili me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Zëdhënësi i policisë rajonale të Pejës, Driton Rugova tha për Gazetën Express se sipas deklaratave të dhëna në polici, i mituri fillimisht dyshohet se është rrahur.

Rastin në polici e ka denoncuar prindi i djalit të mitur.

“Viktima është i mitur. Prindi pohon se ka vërejt të dyshuarin që ja ka vendosur dorën në qafë dhe kanë shkuar për t’i ruajtur delet, Sipas tij, fëmija ka ardhë i shqetësur në shtëpi dhe ka deklaruar se i rrituri ka tentuar të kryejnë marrëdhënie me të”, tha Rugova për Gazetën Express.

Ky rast ka ndodhur ditën e hënë dhe është bërë i njohur edhe në raportin e sotëm të Policisë së Kosovës.

“DHUNIM NË TENTATIVË/Istog 26.09.2022 – 15:00. Me 27.09.2022 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti ka ushtruar dhunë fizike dhe ka tentuar ta dhunoj viktimën mashkull kosovar. Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, tha policia në raportin e saj 24-orësh.

Shpërndaje në: