Conor McGregor konfirmon kundërshtarin e ardhshëm dhe kohën e ndeshjes

Periskopi.com Sporti

Conor McGregor e vendosi tezen e tij në Twitter mbrëmë pasi njoftoi dëshirën e tij për t’u përballur me viktimën e Floyd Mayweather – Tenshin Nasukawa në një ndeshje të MMA.

Kikboksieri japonez Nasukawa kohët e fundit luftoi me kampionin e boksit, Floyd Mayweather në prag të Vitit të Ri, transmeton Periskopi.

Për fat të keq, lufta në të cilën të dy luftëtarët ishin të pamposhtur në fushat e tyre përkatëse(kik-boks dhe boks), ishte me fund jashtëzakonisht të njëanshëm, me amerikanin që iu deshtën 139 sekonda për të mposhtur kundërshtarin e tij të papërvojë.

Image result for floyd vs nasukawa

Dhe luftëtari irlandet ka shkruar në Twitter se dëshiron luftë me Nasukawa, dhe atë para verës.

”Dëshiroj të shkoj në Tokio për t’u përballur me Tenshin Nasukawa në një ndeshje të Arteve të Përziera Marciale. Para kësaj vere. Ju lutem rregulloni këtë, në këtë çast. Sinqerisht kampioni i kampionav”, shkroi ai. /Periskopi

Shpërndaje në: