Coutinho i palumtur te Barcelona, gjiganti anglez i vihet pas

Periskopi.com Sporti

Manchester mund të bëjë një nga lëvizjet më të çmendura në merkato, duke e transferuar Philippe Coutinhon. 

Braziliani është lënë jashtë formacionit startues në katër ndeshjet e fundit me Barcelonën dhe pakënaqësia sa shkon e rritet, shkruan Periskopi.

Duke patur një mundësi, ‘Djajtë e Kuq’ ka filluar të lëvizin gurët për transferimin e tij në ‘Old Trafford’, njoftojnë mediat spanjolle.

It has been a year since the playmaker sealed a £145m to the Nou Camp from Liverpool

United ka ‘kontaktuar agjentin e lojtarit për të pyetur për gjendjen e tij dhe t’i tregojnë se United është shumë të interesuar në përpjekjen për nënshkrimin e tyre’, – shkruan shtypi katalunas Mundo Deportivo.

Ka kaluar vetëm një vit që kur Coutinho kaloi te Barcelona për 142 milionë funte, duke u bërë transferimi më i shtrenjtë në historinë e klubit dhe të La Liga-s. /Periskopi

Shpërndaje në: