Covid-19 po bën kërrdi në futboll: Edhe Aubameyangut i shfaqen probleme me zemër, largohet nga Kupa e Afrikës

Periskopi.com Sporti

Pierre-Emerick Aubameyang do të largohet nga Kupa e Afrikës me herët nga çmund ta kishte mendur për shkak të problemeve shëndetësore.

Sulmuesi i Arsenalit humbi përballjen mes Gabonit dhe Ganës të premten pasi u zbulua se ai kishte një problem të vogël në zemër pasi kaloi Covid-in.

Gaboni tani ka konfirmuar se Aubamyang do të kthehet në Angli këtë javë pas një rishikimi të gjendjes së tij.