COVID-19 shpërthen edhe në Gjinekologji, 10 gra shtatzëna të infektuara

Periskopi.com Lajme

Shërbimi Spitalor, Klinik, Universitar i Kosovës ka njoftuar se dhjetë gra shtatzëna me Covid-19 janë duke marrë trajtim në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK.

Sipas njoftimit të ShSKUK-së gjithsej në trajtim për Covid-19 janë 181 pacientë, 144 prej tyre të konfirmuar me Covid-19 pozitivë dhe 37 të tjerë post-Covid-19.

Me oksigjeno-terapi janë 98 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë tre pacientë.