CR7 i dërgoi mesazh i frustruar Antonio Cassanos, pa kritikave të vazhdueshme të italianit

Periskopi.com Sporti

Cristiano Ronaldo është padyshim një prej futbollistëve më të mëdhenj në histori.

Të enjten mbrëma, superylli portugez dërgoi në total numrin e goalve në 801, falë dy realizimeve kundër Arsenalit, transmeton Periskopi.

Ajo që Ronaldo ka arritur është thjesht e jashtëzakonshme dhe është arsye pse ai ka miliona, nëse jo miliarda, mbështetës rreth e qark botës, transmeton Periskopi.

Mirëpo, vetëm pse 36-vjeçari është legjendë e gjallë e sportit nuk e bën atë krejtësisht imun ndaj kritikave.

Ka shumë të tillë që ende pëlqejnë ta kritikojnë pesë herë ‘Topin e Artë’ dhe një prej kritikëve më të zëshëm të tij është Antonio Cassano.

Italiani në të kaluarën ka thënë se nuk mendon që Ronaldo është në mesin e top futbollistëve më të mirë në histori, duke përmendur Lionel Messin, Pelen, DIego Maradonan, Johan Cruyffin dhe brazilianin Ronaldo para tij.

Cassano më herët kishte potencuar se Ronaldo është ‘vetjak’ dhe duket se ky i fundit nuk i ka marrë aspak me sportivitet këto kritika.

Në fakt, portugezi thuhet se është mërzitur deri në atë pikë sa i ka dërguar një mesazh ‘frustrues’ Cassanos.

Cassano tha për kanalin e Christian Vierit: ”Ronaldo më shkroi një mesazh! Cristiano Ronaldo, duke më thënë se duhet të kem më shumë respekt për të për shkak të trofeve që ka fituar dhe golave që ka shënuar.

”Nuk kam frikë të them të vërtetën, do të përballem me këdo që nga Papa e deri tek i fundit në këtë tokë.

“I telefonova Buffonit dhe ai konfirmoi se ia dha numrin tim zyrtarit të shtypit, i cili ia dorëzoi Ronaldos që të më thoshte se ka shënuar 750 gola dhe unë vetëm 150.

“Unë thjesht do t’i thosha: i dashur Cristiano, ti ke gjithçka. Ji i qetë dhe i qetë. Merre shembullin tënd nga Messi, ai nuk i jep asnjë mallkim asgjëje dhe askujt.

“Ai më dërgoi një mesazh, sinqerisht është e vërteta. Gigi Buffon e di mirë, Gigi qeshi me të. Chiellini gjithashtu e di.

“Më zemëroi: çfarë po bën? Cili është problemi yt?” /Periskopi.com/