Cristiano u kap duke transportuar makinat e tij luksoze nga shtëpia në Torino, përpara largimit të përfolur nga Juventusi

Periskopi.com Sporti

Ronaldo, i cili ka qenë i lidhur me largimin nga Juventusi këtë verë, punësoi një kompani transporti me bazë në Lisbonë për të lëvizur pasuritë e tij të çmuara.

A është ky treguesi më i madh i largimit të pashmangshëm të Cristiano Ronaldos nga Juventusi?

Superylli portugez, i cili ka qenë i lidhur me një largim nga Torino për mjaft kohë tani, u kap në kamera duke transportuar shtatë makinat e tij luksoze, duke nxitur edhe më shumë thashethemet e transferimit.

Fituesi i pesë herë i Topit të Artë u bashkua me gjigandët e Serie A në 2018 dhe u pa si njeriu që i solli lavdinë e UEFA Champions League Zonjës së Vjetër. Sidoqoftë, gjigantët italianë nuk duken më afër suksesit evropian dhe duke pasur parasysh që skuadra e Pirlos mund të dështojë të kualifikohet në konkursin kryesor të klubit të UEFA-s sezonin e ardhshëm, shumë e kanë brohoritur 36-vjeçarin për t’i dhënë fund kohës së tij në Itali një vit para se kontrata e tij të përfundojë.

Ai kohët e fundit arriti në 100 gola për Juventusin, duke u bërë lojtari më i shpejtë në historinë e klubit për të arritur këtë shifër. Sidoqoftë, kjo mund të mos jetë e mjaftueshme për t’i shpëtuar ata nga Liga e Evropës .

Ish ikona e Man Utd dhe Real Madrid ka qenë e lidhur me PSG, ndërsa nëna e lojtarit Dolores kohët e fundit deklaroi se ajo do të përpiqej të bindte djalin e saj që të ribashkohet me Sporting CP, kampionët e sapo kurorëzuar të Portugalisë. Agjenti i tij Jorge Mendes deklaroi se një kthim në Portugali nuk është në tryezë, por fakti që Ronaldo punësoi një kompani të njohur të Lisbonës për të transportuar makinat e tij mund të ketë njerëz që besojnë të kundërtën.

Lëvizja filloi rreth orës 3 të mëngjesit, por errësira nuk i ndaloi kamerat të rrotulloheshin. Video fillimisht u postua nga Per Semper Calcio, me botimin e njohur italian Tuttosport që ndau më vonë klipin.

Shpërndaje në: