Çuditë trajneri i Argjentinës: Nuk jemi aspak favoritë

Çuditë trajneri i Argjentinës: Nuk jemi aspak favoritë

Pas fitores me Poloninë nuk kishte si të mungonte dhe komenti i trajnerit Lionel Scaloni, i cili nuk e konsideron ekipin e tij të denjë, për ta llogaritur si favortë trofeut më presitogjoz.

“Jemi kualifikuar në 1/16, por nuk jemi aspak kandidatë apo favoritë. Të mendosh se të fitosh sot do të thotë të jesh kampion do të ishte gabim. Australi? Kemi parë diçka, por duke filluar nga nesër do ta mendojmë.

Pse nuk e hoqa Messin? “Nëse Leo nuk më kërkon të ndryshoj, nuk do ta heq”, u shpreh Scaloni, gjatë deklaratës pas ndeshjes.

Shpërndaje në: