Çuditërisht qëndroi në këmbë: Wilder u mposht por kjo e djathtë e tij i shkaktoi valë në trup Furyt

Periskopi.com Sporti

Çuditërisht qëndroi kë këmbë: ëilder u mposht por kjo e djathtë e tij i shkaktoi valë në trup Furyt

Tyson Fury e ka përmbyllur me triumf triologjinë kundër Deontay Wilderit.

‘Gypsy King’ mposhti Deontay Wilder për herë të dytë rresht, derisa mbrojti titullin WBC dhe ‘The Ring’ në kategorinë e rëndë, pavarësisht se u rrëzua më shumë se një herë, transmeton Periskopi.

Mund të ketë kaluar një kohë derisa dha frytet e veta, por oh djalosh ia vlejti pritja.

Sidoqoftë, vec dominimit të Furyt edhe Wilder i pati momentet e veta sic e dëshmon videoja e mëposhtme.

Në pamjet në xhirim super të ngadalësuar, shihet momenti kur e djathta e amerikanit bën kontaktin me kokën e britanikut, për t’i shkaktuar valë njerëzore-trupore këtij të fundit. /Periskopi.com/