Dalin pamjet e para nga Deçani: Viktimat duke u transportuar për në spital (Video +18)

Periskopi.com Lajme

Ka shkuar në katër numri i të vrarëve nga të shtënat me armë në drejtim të një autobusi në fshatin Gllogjan.

Siç ka mësuar KOHA, në vend të ngjarjes kanë vdekur shoferi dhe konduktori i autobusit, ndërsa më vonë, si pasojë e plagëve, edhe dy të

rinj, të lindur më 2003, përkatësisht 2004. Gjendja e dy të plagosurve tjerë është stabile.

Ndërkaq, spitali i Pejës ka konfirmuar se nga të shtënat me armë zjarri në Gllogjan kanë mbetur të vdekur dy nxënës dhe shoferi i autobusit.

Pamje: