Dalin rastet: 4 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit

Periskopi.com Lajme

Ministria njofton:

28 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 4.316 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë

ℹ1.769.170 doza të vaksinës.

ℹDeri më sot 804.251 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹDeri më sot janë dhënë 72.122 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

ℹNga 13.928 testime, 3.617 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹGjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të vdekjes.

ℹSot janë shëruar 1.344 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 164.294.

ℹNë total numri i rasteve aktive është 31.021.