Dalin rezultatet e diasporës, ja kush fitoi më së shumti vota në Maqedoninë e Veriut

Periskopi.com Lajme

Rezultatet e dala flasin se kandidatja për president, Gordana Siljanovska ka fituar shumicën e votave në diasporë.

Nga votat e numëruara Siljanovska ka marrë 408 vota, pas saj radhitet Stevo Pendarovski me 354 vota dhe i treti Blerim Reka me 48 vota.

Reka është kandidati i vetëm shqiptar në këtë garë.

U raportua se ai ka fituar 80 mijë vota.

 

Shpërndaje në: