Dani Alves ka rrëfyer se me të vërtetë ka pasur kontakt me vajzën që e akuzon

Dani Alves ka rrëfyer se me të vërtetë ka pasur kontakt me vajzën që e akuzon

Situata ligjore e Dani Alves po përkeqësohet çdo ditë e më shumë.

Një gazetar spanjoll zbuloi se braziliani ka rrëfyer se nëse ka pasur kontakt me vajzën 23-vjeçare që e ka paditur, kështu që tani drejtësia ka më shumë argumente për të shkuar kundër të akuzuarit, shkruan MARCA, përcjellë Periskopi.

Rrëfimi i supozuar i Dani Alves:

“Ai e ka kuptuar që akti seksual është kryer përmes depërtimit”, ishin deklaratat e Carlos Quílez , gazetar i Antena 3 të Spanjës. Në rast se informacioni është i vërtetë, tashmë është hera e katërt që Dani Alves ndryshon deklaratën e tij dhe që do të shkojë kundër lojtarit brazilian.

Ndryshimi i ri i deklaratës së Dani Alves?

Në deklaratën e tij të parë, Dani Alves tha se nuk e njihte 23 vjeçaren, më pas pranoi ta trajtonte, më pas se kishte vetëm ngacmim dhe tani e ndryshoi plotësisht deklaratën e tij, kështu që kjo shkon kundër tij, ai mund të kalojë 12 vitet e ardhshme pas hekurave.

Ngjarja ka ndodhur në mëngjesin e hershëm të 31 dhjetorit të vitit të kaluar, kur lojtari i Pumas, me disa miq ka shkuar në një klub nate në Barcelonë. Të nesërmen akuza doli në dritë, por Dani Alves kishte udhëtuar tashmë në Meksikë dhe kishte arritur të luante një lojë me Pumas, por më pas shkoi në Spanjë ku u arrestua.

Shpërndaje në: