Danimarka befason Belgjikën, kalon në epërsi pas një gabimi “trashanik” në mbrojtje

Periskopi.com Sporti

Është duke u zhvilluar sfida mes Danimarkës dhe Belgjikës e vlefshme për fazen e grupeve të Euro 2020.

Skuadra e Danimarkës ka arritur ti befasojë musafirët, pasi që kalun në epërsi në minutën e dytë të takimit me anë të Poulsenit pas një gabimi trashanik në mbrojtje ku lojtari e shfrytzoi situatën e krijuar, transmeton Periskopi.

Ja momenti i golit:

VIDEO

Shpërndaje në: