Daut Haradinaj: Sikur Arben Vitia të kandidonte si i pavarur, as asamblist s’do të bëhej

Periskopi.com Lajme

Në emisionin “Politiko” në Kanal 10, Haradinaj u shpreh qartë për Arben Vitinë.

Haradinaj tha se: “Sa i përket Albin Kurtit nuk është ai i cili do të kandidojë për kryetar të komunës të Prishtinës, është Arben Vitia por që lidhja e tij me partinë VV ndikon”.

“Nëse flasim për Arben Vitinë ai s’do të kishte mundësin të bëhej as asamblist le më të bëhej kandidat komunal, por që partia e lidhë atë dhe se duhet të jetë i gatshëm të përballet edhe me kritika.” u shpreh Haradinaj në Politiko.