Debutimi më i shkurtër dhe më i trisht në historinë e futbollit ndodhi në Turqi

Debutimi më i shkurtër dhe më i trisht në historinë e futbollit ndodhi në Turqi

Shoya Nakajima bëri debutimin e tij për Antalyaspor pasi së fundmi nënshkroi për klubin turk dhe në ndeshjen kundër Adana Demirspor, gjithçka ishte gati që ai të luante minutat e para për klubin e tij të ri, por nuk shkoi sipas planit.

Ishte minuta e 59-të dhe Antalyaspor po humbiste 1-0 në shtëpi kur Nakajima hyri në fushë dhe gjithë familjarët e tij po e shikoni me shumë gëzim nga tribunat, shkruan Periskopi.

Ajo që supozohej të ishte një moment gëzimi u kthye në dramë në vetëm 20 sekonda.

Nakajima ndërhyri gabimisht në mbrojtësin kundërshtar, të cilët po përpiqeshin të largonin topin nga prapa.

Arbitri dha një faull dhe i tregoi një karton të verdhë, për buzëqeshjen ironike të Nakajima.

Ashtu si dukej se loja po rifillonte, VAR-i thirri arbitrin për të rishikuar lojën dhe pasi e pa atë në monitor, arbitri vendosi se goditja kishte qenë më e keqe nga sa dukej dhe ndryshoi vendimin e tij për t’i dhënë më në fund Nakajima një të kuqe direkt. 

Shikoni momentin në video:

VIDEO

Shpërndaje në: