Deklaratat si të Sheshelit nga i famshmi hoxhë Irfan Salihu po bëjnë namin në Internet

Periskopi.com Lajme

Një video që po qarkullon nëpër internet, paraqet dy deklarata të dy profileve të ndryshme, që e dinë të vërtetën e popullit shqiptar por e thonë sipas ideologjisë së tyre. Hoxha nga Prizreni, Irfan Salihu flet në gjuhën e Vojislav Shesheli që përfundimisht është dënuar për krime lufte kundër njerëzimit.

Shesheli rreth një dekadë më parë në paraqitjet e tij mediale thoshte se trevat shqiptare ishin të banuara me serbë. Ndërsa, hoxha Irfan Salihu, përdorte gjuhën e Sheshelit duke thënë se trevat shqiptare ishin të banuara me turq.

Ish-Imami Irfan Hasan Salihu ishte shkarkuar nga Bashkësia Islame e Kosovës. Ligjëratat e tij të papranueshme kanë fyer sedrën dhe historinë kombëtare të shqiptarëve dhe të nënave shqiptare. Ndërsa për shqiptarët u thoshte besimtarëve se erdhën e u fuqizuan në Ballkan në saje të turqve osmanë, nënat shqiptare i cilësonte lavire.

Mjekrroshët e serbisë të pasluftës Vahabistat duke i lansuar gënjeshtrat e çetnikve në POPULL

Mjekrroshët e serbisë të pasluftës Vahabistat duke i lansuar fjalët e çetnikve në POPULL duke i gënjyer,duke u munduar ta ndryshojnë Historinë Shqiptare,ashtu siç i ka paguar nëna e tyre serbi dhe i lansojnë fjalët e njëjta të çetnikve !

Posted by Albanian Real Facts on Friday, 30 November 2018

 

Shpërndaje në: