Del lista me  kandidatët më të votuar të PDK-së në Obiliq

Periskopi.com Lajme

Ende nuk ka përfunduar numërimi i votave në vend, duke përfshirë ato me kushte dhe të diasporës, por tashmë kanë filluar të dalin rezultatet preliminare për partitë  nëpër qytetet e ndryshme në vend.

Sipas rezultateve preliminare  Kadri Veseli nga PDK-ja në komunën e Obiliqit ka marrë 1,724, përcjell Periskopi.

Ndërkaq I dyti në këtë komunë për nga votat është Shefki Salihu me 493 vota, Valon Murati 423.

Për më shumë shikoni tabelën:

Shpërndaje në: