Del video ku shpërbëhet Lista Vjosa dhe u turpërua Donika Gërvalla

Periskopi.com Lajme

Reporteri ka gjetur një video ku flitet për shpërbërjen e Listës Guxo, dhe ku turpërohen si mos më keq pushtetarët e koalicionit qeveritar me Vetëvendosjen. 

Aty shfaqen pamje nga ky takim ku duket edhe kandidati për president në seancën ku u zgjodh Vjosa Osmani, z. Nasuf Bejta.

“Nuk më lejuan as t’ia uroj me një pikturë Vjosës postin se menduan që po më rritet emri.. Prej nipit të Latif Berishës, (t’ia uroj)si kundërkandidatit,” – vazhdoi z. Bejta në fjalë e tij.

“Nuk na keni hapë ma telefonin, m’keni djegë,”

“Po ju tregoj sinqerisht… unë jam veç kah drejtësia, veç kah populli,” – nis të flas ai ndër tjerash duke thënë që nuk kërkon poste, përcjell Periskopi.

“Prej që u bë Vjosa presidente nuk kemi dëgju më nga ata [funksionarët],” – thotë zotëriu në fjalë.