Del video: Sulmuesi i Sheffield United sulmoi brutalisht një tifoz pas ndeshjes

Periskopi.com Sporti

Ndeshja vendimtare mes Sheffield United dhe Nottinghamit nuk ka shkuar në mënyrën më të mirë.

Kjo pasi fillimisht lojtari i Sheffield United, Billy Sharp u godit me kokë në fytyrë nga një tifozë i Nottinghamit , e më pas sulmuesi i Sheffield, Oli McBurnie vrapoi dhe u përlesh me të, shkruan Periskopi.

VIDEO

Video kur sulmuesi godet tifozin është publikuar në rrjete sociale dhe po komentohet shumë.

VIDEO

Personi që sulmoi lojtari është arrestuar nga policia dhe është dërguar në mbajtje.