Deliu përplaset me Albulena Haxhiun: Kunatin e keni të akuzuar për terrorizëm në Maqedoni

Periskopi.com Lajme

Deputetja e PDK’së, Blerta Deliu i është kundërpërgjigjur disa akuzave të ministres Albulena Haxhiu, duke ia kthyer njëjtë, transmeton Periskopi.

Deliu ia përmendi asaj kunatin e akuzuar për terrorizëm në Maqedoni.

‘’Kunati i saj është i akuzuar për terrorizëm në Maqedoni. Si e takoni njëministër të Drejtësisë të Gjermanisë e ndonjë vendi tjetër, kur në CV ju shkruan për kunatin. Sa për dhëndrin as nuk është arrestu dhe është shpifje që e keni thënë dhe do të mbani përgjegjësi.’’.PERISKOPI/