Dembele thyen urdhrin dhe nervozon Koeman

Periskopi.com Sporti

Trajneri Ronald Koeman ka një urdhër për të gjithë futbollistët e tij që duhet të paraqiten në qendrën stërvitore 1 orë përpara startit. Ekipi zhvilloi sot seancën e radhës në orën 11:00, ndërsa futbollistët duhet të ishin në 10 në qendër.

Sulmuesi Demebele, i njohur për problemet e tij me disiplinën, u paraqit në stërvitje 15 minuta me vonesë. i nuk zbatoi urdhrin e Koeman duke treguar dhe njëherë problemet e tij me disiplinën.

Dembele po i jepte makinës së tij me telefon në duar, një tjetër problem që duhet të korrigjojë. Francezi me shumë mundësi do të gjobitet nga Barcelona.

Shpërndaje në: