Deputetët po hyjnë në sallë të Kuvendit, mungon veç PDK’ja

Periskopi.com Lajme

Janë mbledhur deputetët e Kuvendit të Kosovës, në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës për referendumin kushtetues të Serbisë.

LVV, LDK, AAK dhe minoritetet po marrinë pjesë në këtë seancë.

Kujtojmë se të tri partitë opozitare janë shprehur pro vendimit të Qeverisë së Kosovës për të mos lejuar mbajtjen e referendumit kushtetues të Serbisë në Kosovë, duke e konsideruar këtë shkelje flagrante të sovranitetit të shtetit të Kosovës. /Indeksonline/