Deputeti ‘gej’ në Zelandë të Re merr me vete në Parlament foshnjen e sapolindur

Periskopi.com Fun

Deri tani ka a ndodhur të shohim nënat e reja që marrin bebet në parlament dhe i ushqejnë, por kjo ka ndodhur edhe me një baba.

Në Zelandën e Re, deputeti laburist Tamati Kofei, pasi mbaroi lejen e lindjes, në 21 gusht mori me vete djalin e tij në seancën e parlamentit. Gjatë debatit parlamentar ai mbajti fëmijën e tij në krah duke e ushqyer me biberon.

Për gazetarët ai u shpreh se poltrona e folësit përdoret zakonisht nga presidentët, por sot në sallë ishte një i ftuar i jashtëzakonshëm.

Fëmija është djali biologjik i partnerit të deputetit, i cili është lindur nga një mikeshë e çiftit./abcnews

Shpërndaje në: