Deputetja e PDK’së thotë se Vjosa Osmani po viktimizohet për ngritje politike

Periskopi.com Lajme

Deputetja e PDK’së, Evgjeni Thaçi ka kritikuar kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani për qasjen e saj në Parlament.

Përmes një postimi në Facebook, mbesa e Presidentit Thaçi ka thënë se Osmani improvizon situata për t’u ngritur politikisht.

“Nderkohe qe kryetarja e Kuvendit ne vend qe te drejtoje seancat ne menyre te drejt dhe te paanshme, ajo improvizon situata te cilat i perdor ne strategjine e saj te vjeter per ngritje politike: “sindroma e viktimizimit”, ka shkruar ajo.

Shpërndaje në: