Deputetja e VV-së ankohet: Kojshikja po ma sulmon qenin me papuqe

Periskopi.com Showbiz

Deputetja nga radhët e Vetëvendosjes, Adriana Matoshi, ka bërë të ditur se ka disa probleme me fqinjën e saj.

Sipas Matoshit, fqinja e saj ia ka sulmuar qenin dhe ka kërcënuar se edhe do ta vrasë atë.

“Kojshikja jonë e dashtun e ka sulmu qenin duke e gjujtë papuçe po ashtu çikes tem 9 vjeçe i ka thanë që kom me ta PRE qenin”, ka shkruar Matoshi në Facebook.

Andaj sot, policia i trokiti në derë Matoshit duke e këshilluar që së pari ta lidhë qenin e pastaj të bisedojnë me të.

“Njerëzit kanë mendu që naj Pit Bull a naj qen i rrezikshëm, kur e panë qenin tonë ia nisen me lujtë me të edhe na tregun që për të kanë ardhë!!! Tash a m’tregoni mu a ma i rrezikshëm qeni a njeri që kërcënon me pre e me gjujtë papuqe ni qen të vockël që sa ka nisë me shiju jetën e me i bo të lumtun krejt rreth vetes, plus me e bo me vaj e me merzitë çikën 9 vjeçe me asi fjalë të tmerrshme? Mentaliteti jonë lë për të dëshiruar e edhe ma shumë qasja ndaj njerëzve, fëmijëve e gjithashtu dhe kafshëve”, ka shkruar Matoshi në Facebook.

Postimi i saj:

Ka gati 1 vjet qe e kemi adaptu nje qen maltezer, per ata qe e njohin kete race e dijn sa te mire jane e sa te qete jane!

Une banoj ne kurriz edhe krejt kojshite e dojne qenin perveç nje gruaje!

Nana ime m’ka tregu se kojshikja jone e dashtun tutet, por kurqysh nuk ma merrke menja ni njeri dy metra me u frigu prej ni krijese kaq te dobet e te mire qe asnjehere nuk ka frikesu dikend.

Kojshikja jone e dashtun e ka sulmu qenin duke e gjujt papuqe poashtu çikes tem 9 vjeçe i ka thon qe kom me ta PRE qenin.

Sot, policia na troket ne dere edhe ma s’pari than lidhne qenin e mandej bisedojme…

Njerzit kane mendu qe naj Pit Bull a naj qen i rrezikshem, kur e pane qenin tone ja nisen me lujt me te edhe na tregun qe per te jon ardhe!!!

Tash a m’tregoni mu a ma i rrezikshem qeni a njeri qe kercenon me pre e me gjujt papuqe ni qen te vockel qe sa ka nise me shiju jeten e me i bo te lumtun krejt per rreth vetes, plus me e bo me vaj e me merzite qiken 9 vjeçe me asi fjale te tmerrshme ?

Mentaliteti jone le per te deshiruar e edhe ma shume qasja ndaj njerezve femijeve e gjithashtu dhe kafsheve.

Shpërndaje në: