Dëshmitari kundër Mustafës kryen dëshminë, gjykatësja: Udhëtim të mbarë, mos e diskuto me askënd deklaratën

Periskopi.com Lajme

Ka përfunduar dëshmia me njërin prej dëshmitarëve në rastin e Salih Mustafës në Hagë, transmeton Periskopi.

Prokurorja i ka uruar udhëtim të mbarë dhe i ka rikujtuar që të mos e flasë me asnjë njeri atë që e ka deklaruar në gjykatë.

‘’Kemi arritur në fund të dëshmisë tënde dhe marr me mend se për ty ka qenë shumë e lodhshme. Besoj që dëshmia juaj do të na ndihmojë në përpjekjet tona për të gjetur të vërtetën. Të urojmë udhëtim të mirë në shtëpi dhe të kujtojmë të mos e diskutosh me askënd për deklaratën që ke dhënë këtu. Udhëtim të mbarë’’./PERISKOPI/