Dëshpërim me Qeverinë Kurti? Gruaja e Xhelal Sveçlës pëlqen postimin ku kritikohet Albini me vartësit e tij

Periskopi.com Lajme

Zhvillime interesante po ndodhin brenda Lëvizjes Vetëvendosje. Njerëzit që deri tash i besonin vërbërisht ndryshimit dhe qeverisjes së Albin Kurtit, sikurse kanë nisur të dëshpërohen së fundmi.

Në një postim në facebook ku kritikohet Qeveria Kurti për kushtet ndaj punëtorëve të ndërtimit, figuron emri i gruas së Xhelal Sveçlës së Vetëvendosjes, ku pëlqen shkrimin në fjalë.

Merita Barani pra ka bërë ‘like’ postimin e Alket Zeqirit.

Kur jemi tek pëlqimet, që si duket po shprehen si irritim ndaj situatave të caktuara, edhe ministrja Albulena Haxhiu sonte dha diçka të tillë në një shkrim ku sulmohej Alban Hyseni, kryetar i Gjilanit nga radhës e VV’së./PERISKOPI/