Detaje nga aksdenti në mes trenit e veturës në Pejë

Periskopi.com Lajme

Treni i linjës qarkulluese nga Peja ka goditur një automjet të tipit Mercedes, si pasojë një person është lënduar, që ka qenë ngasës i automjetit.

Ai menjëherë është dërguar në Spitalin e përgjithshëm Rajonal të Pejës.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 12:00, në dalje të qytetit të Pejës (përballë fabrikës Mobile Dekor).

Lajmin e ka konfirmuar  zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Xhevat Ibra.

“Nga aksidenti, kemi një person të lënduar, ngasësi i automjetit dhe që është jashtë rrezikut për jetë. Ka kaluar me lëndime të lehta fatmirësisht. Hetuesit e trafikut rajonal i kanë filluar hetimet e shkaqeve që kanë çuar tek ky aksident.”-deklaroi Ibra.

Shpërndaje në: