Detaje tjera tronditëse nga vdekja tragjike e futbollistit kosovar në Gjermani

Periskopi.com Sporti

Një i ri me origjinë nga Kosova ka humbur jetën pas një aksidenti rrugor në Gjermani. Amir Ademi ishte futbollist nga Kosova që luante për FC Kosova

Ademi humbi jetën midis të martës dhe të mërkurës midis Abensberg dhe Arnhofen.

Ai u dogj brenda makinës së tij. 22 vjeçari luante prej dy vjetësh në klubin e Regensburgut, duke u konsideruar si një talent i shkëlqyeshëm.

Fitim Ademaj, i cili e mori FC Kosova deri vonë në një rol drejtues, ishte dukshëm i tronditur nga ngjarja e rëndë. Prandaj, ai e kishte të vështirë të gjente fjalët e duhura, shkruajnë mediat gjermane. Aftësitë e futbollit të Ademit ishin të padiskutueshme. “Amiri ishte talenti më i madh që ka pasur FC Kosova. Ai ishte tepër i fortë teknikisht, një futbollist i çmendur dhe një pasuri për ekipin”, thotë ai.

I gjithë klubi i FC Kosova Regensburg është thellësisht i tronditur nga lajmi.

“Ashtë një humbje e çmendur. Amir ishte veçanërisht i popullarizuar, një diell në ekip. Amiri do të qëndrojë gjithmonë në zemrat tona”, thotë Fitim Ademaj.

Klubi i shpreh ngushëllimet familjes në këto orë të vështira.

Amir Ademi lë pas prindërit e tij një motër dhe një vëlla më të vogël.

22-vjeçari ishte duke drejtuar një mjet tip “Peugeot”, derisa është përplasur me një Vë Pasat. Makina e tij u përfshi nga zjarri pa mundur të dilte. Drejtuesi i mjetit tjetër ka mbetur i plagosur dhe ndodhet në spital. /Periskopi.com/

Image

Image

Image

Image

Shpërndaje në: