Dhia: Pasi e fitoi Topin e Artë, Parisi i përgatit befasi Messit te Kulla e Ajfellit

Periskopi.com Sporti
Futbollisti Lionel Messi është përzgjedhur fituesi i Topit të Artë për vitin 2021.

Përkundër se ishte i përfshirë në garë me konkurrentë të shumtë, ylli argjentinas ka arritur të dalë i pari në ceremoninë e zhvilluar në ‘Theatre du Chatelet’, përcjell GazetaBlic Sport. 

Shtatë dhi të arta janë vendosur para “Kullës Eifel” në vlerësim të “Topit të Artë”, Lionel Messi.

Ai po vlerësohet jashtëzakonisht shumë në Paris dhe kjo gjë mund të jetë motiv shtesë për vazhdimin e sezonit.