Digjen dy kamionë të shqiptarëve në Zubin Potok

Periskopi.com Lajme

Janë djegur dy kamionë në fshatin shqiptar, Çabër të Zubin Potokut.

Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar Zëvendësdrejtori i Policisë Rajonale të Mitrovicës së Veriut, Besim Hoti.

Ai bëri të ditur se rasti është cilësuar si zjarrvënie dhe se pronarët e kamionave janë shqiptarë.